Artykuły
Jak zwiększyć sprzedaż w internecie? Allegro, eBay, Amazon
  • Dodane:
  • 17 stycznia 2017
  • Komentarze:

    0

Allegro, eBay, Amazon, czyli jak zwiększyć sprzedaż w internecie za pomocą platform e-commerce?

W dobie prężnego rozwoju sprzedaży internetowej, nikomu, kto robi zakupy w sieci nie trzeba przedstawiać międzynarodowych portali aukcyjnych. W Polsce najchętniej użytkownicy dokonują transakcji zakupowych za pośrednictwem Allegro, lecz coraz częściej wykorzystują Amazon i eBay.

Polscy sprzedawcy za pośrednictwem wymienionych portali  sukcesami sprzedają swoje towary na rynkach zagranicznych, a obroty rosną z każdym rokiem

Gdzie sprzedawać?

To pytanie frapuje każdego producenta, hurtownika i właściciela sklepu. Oczywiście w dobie rozwoju e-commerce sprzedawaj w internecie. Możesz rozpocząć sprzedaż uwzględniając wielkość rynku sprzedaży online (przoduje tu od lat niezmiennie Wielka Brytania i Niemcy), a także przeprowadzić dokładniejszą analizę rynku pod kątem zapotrzebowania na Twój produkt, oczywiście z uwzględnieniem cech jego przewagi konkurencyjnej (cena, jakość, termin dostawy, etc.)

Najczęściej wybieranym kierunkiem jest nadal Wielka Brytania (blisko 3/4 brytyjskich użytkowiników internetu dokonuje zakupów online, zaś w ubiegłym roku ponad połowa klientów dokonała zakupu z rynku zagranicznego).

Rynek naszych zachodnich sąsiadów jest równie obiecujący. Niemcy bardzo chętnie korzystają z polskich sklepów internetowych (co stanowi 1/4 transakcji zagranicznych). Widząc coraz większe możliwości sprzedaży, Allegro uruchomiło w 2016 roku niemiecką wersję swojej platformy i dzielnie walczy o rynek z dobrze znanym na tamtejszym rynku portalem amazon.de

Jak zdobyć klientów za pośrednictwem platformy sprzedaży?

Odpowiedź jest prozaiczna: zacznij działać 🙂 W przypadku rynków zagranicznych, polskie produkty mają wstępną przewagę, gdyż reprezentują bardzo dobrą jakość w relacji do korzystnej ceny. Nasi sprzedawcy mogą z powodzeniem zdobywać zagraniczne rynki, nawet, jeśli sprzedaż internetowa jest dla nich tylko dodatkowym źródłem dystrybucji, choć ze względu na koszty obserwujemy trend rezygnacji ze sprzedaży stacjonarnej na rzecz sprzedaży online. Jeśli chcesz wiedzieć jak zwiększyć sprzedaż w internecie za pomocą allegro, ebay, amazon, zapraszamy do przeczytania 2 części naszego artykułu.